O nás
Firma KAPEX s.r.o. byla založena v roce 2008, jako ryze česká firma bez účasti zahraničního kapitálu se sídlem v krajském městě České Budějovice. Od samého počátku se specializovala na poskytování služeb v  odpadovém hospodářství pro všechny typy zákazníků – producentů či zpracovatelů odpadů z řad měst, městysů a obcí, podniků a živnostníků.


Společnost postupně vybudovala pro města a obce několik desítek projektů sběrných dvorů, kompostáren a systému sběru a svozu odpadů. Následně některá zařízení pro tyto zákazníky i provozuje. Více informací najdete v sekci Sběrné dvory.

V roce 2009 společnost KAPEX, zpracovala studii systému sběru a využití dřevního odpadu a biomasy vhodné pro následné využití. Po představení projektu některým městům, obcím, firmám a organizacím zabývajícím se využíváním biomasy se společnost rozhodla zrealizovat tento projekt, který byl podpořen z prostředků OPŽP

Následně jsme rozšířili i svou provozní činnost o mobilní zařízení pro mechanickou úpravu odpadů, kterou provozujeme v rámci celé České republiky. Více o našich službách najdete v sekci Služby.

Od roku 2019 společnost rozšířila své služby o zpracování strategických plánů SMART CITY a zároveň se stala členem Czech Smart City Cluster. 

V roce 2019 společnost změnila své sídlo z Českých Budějovic do Prahy.